• Opis systemu TRAPER GPS 1
 • Opis systemu TRAPER GPS 4
 • Opis systemu TRAPER GPS 2
 • Opis systemu TRAPER GPS 5
 • Opis systemu TRAPER GPS 3

 

Wybierz interesującą Cię opcję:

 

Opis ogólny systemu

Nasz system monitoringu pojazdów GPS działa przez stronę internetową www.trapergps.pl. Dane są dostępne 24h/dobę po zalogowaniu do serwisu. Informacje o pracy pojazdów i pozycji są standardowo monitorowane co 30 sekund podczas pracy i co 10 minut na postoju. Aktualne dane dotyczące pojazdów prezentowane są w postaci opisowej w tabeli oraz pozycji na mapie.

Urzadzenia instalowane w pojazdach, zastosowane do monitoringu są przystosowane do instalacji 12V (samochody osobowe) i 24V (samochody ciężarowe). Oprócz pomiaru pozycji co 30 sekund dokonują dodatkowych pomiarów przy skrętach większych niż 45 stopni, aby jak najlepiej odzwierciedli trasy pojazdów przy jeździe po mieście. Urządzenia są niewielkich rozmiarów, a ich instalacja w samochodzie bardzo prosta.

 

opis systemu dzialanie

 

Zasada działania systemu TRAPER GPS:

 1. Sygnał GPS z 24 satelit orbitujących wokół ziemi.
 2. Urządzenie GPS zamontowane w pojeździe odbiera sygnał GPS za pomocą anteny zamontowanej na podszybiu w samochodzie. Standardowo widocznych jest 10 satelitów, gdzie 4 potrzebne są do określenia pozycji. Zebrane dane są wysyłane w tzw. paczkach po 10 pomiarów poprzez sieć GSM z wykorzystaniem GPRS przez antenę GSM zamontowaną na podszybiu. Urządzenie posiada wewnętrzną pamięć, która przy standardowej częstotliwości pomiarów co 30 sekund zapewnia rejestrację danych, nawet gdy nie ma łączności GPRS (parkingi podziemne, tereny bez pokrycia GPRS).
 3. Przesłane przez GPRS dane do stacji bazowej sieci komórkowej są dostarczane przez Internet do serwera TRAPER GPS.
 4. Serwer TRAPER GPS rejestruje w bazie danych otrzymane informacje z urządzenia GPS.
 5. Na swoim komputerze użytkownik łącząc się z adresem serwisu www przez dowolną przeglądarkę może podglądać status pojazdów i generować raporty z wykonanych tras.
 6. Połączenie z mapą realizowane przez Internet jest niezbędne, aby podawać zgeolokalizowane adresy i prezentować pozycję pojazdów na mapie.

Opis serwisu www.trapergps.pl

System monitoringu pojazdów TRAPER GPS działa przez przeglądarkę internetową. Z systemu można korzystać z poziomu dowolnego urządzenia wyposażonego w przeglądarkę internetową łącząc się z naszym serwisem www.trapergps.pl.

Aby korzystać z systemu trzeba posiadać konto w naszym serwisie. Każdy klient systemu posiada swoją własną bazę danych i swój identyfikator klienta. System wraz z bazą danych i mapą znajduje się na wydajnym serwerze. Dane są duplikowane na 2 dyskach do celów bezpieczeństwa. Dodatkowo raz w miesiącu tworzone jest archiwum bazy danych.

Oprogramowanie TRAPER GPS jest proste, szybkie i przyjemne w obsłudze, a jednocześnie wystarczająco funkcjonalne. U nas 3 raporty zastępują 10 u konkurencji.

Użytkownik po poprawnym zalogowaniu ma dostęp do następujących opcji:

 • STATUS - informacje online o pozycji pojazdu i parametrach pracy prezentowane w tabeli i na mapie
 • RAPORT - 4 podstawowe raporty: trasy i postoje dla pojazdów raport zbiorczy, trasy i postoje dla pojazdu raport szczegółowy, raport dzienny dla pojazdu i zdarzenia dla pojazdu
 • TRAPER - dostęp do kartoteki pojazdów, kartoteki użytkowników, grup i czasu pracy pojazdów, ustawień alarmów oraz diagnostyki pracy urządzeń
 • SYSTEM - dostęp do ogólnej konfiguracji systemu
 • POMOC - instrukcja użytkownika

Poniżej znajdują się zdjęcia aplikacji www TRAPER GPS:

 

Lokalizator GOSAFE 91SA

monitoring GPS instrukcja G91SA

Lokalizator TELTONIKA 11XX

monitoring GPS instrukcja FM11XX

 

 

exlo kontakt bar